مطبوع ترین دما برای خواب چه دمایی است؟

دمای تهویه مطبوع برای خواب

بهترین دمای تهویه مطبوع برای خواب

در هر شهری زندگی می کنید، جنوب و شمال، شرق و غرب هوای تابستان و روزهای گرم آن می تواند بسیار آزار دهنده باشد. گرما و رطوبت دائمی می تواند شما را آزار دهد؛ چرا که خانه هر کسی محل آرامش و آسایش اوست. اگر خانه دما و تهویه مناسبی نداشته باشد آرامش ساکنین سلب خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تا به انتخاب بهترین دمای تهویه مطبوع برای خواب بپردازیم.

در این مقاله، بهترین دمای تهویه مطبوع برای خواب بزرگسالان و نوزادان را مورد بحث قرار می‌دهیم و بررسی می‌کنیم که چرا با تنظیم دمای اتاق ایده‌آل برای خوابیدن مهم است؛ و قبل از خوابیدن باید آن را دنظیم کرد تا از گرمای بیش از حد در هنگام خواب جلوگیری کنید.

چرا استفاده از بهترین دما برای خواب مهم است؟

آیا می دانستید که دمای بدن و خواب عمیقاً به هم مرتبط هستند؟ از نظر بیولوژیکی، توانایی ما برای ورود به یک چرخه طبیعی خواب و بیداری در واقع توسط دمای بدن ما کنترل می شود. اکنون دانشمندان بر این باورند که دمای بدن ما بر میزان و کیفیت خوابی که هر شب دریافت می‌کنیم، تأثیر می‌گذارد.

این از نظر عملی به چه معناست؟ دمای اتاق خواب یا فضای خواب ما می تواند بر توانایی شما برای رسیدن به خواب منظم و با کیفیت تأثیر منفی بگذارد.

در اینجا نحوه عملکرد چرخه خواب ما با دمای اصلی بدن ما آمده است:

در طول روز، دمای مرکزی بدن ما دائماً در نوسان است. مغز ما به طور طبیعی بدون اینکه متوجه شویم این کار را انجام می دهد. در هنگام شب، زمانی که زمان آن فرا می‌رسد که دمای بدن ما کم می‌شود؛ دمای مرکزی بدن ما شروع به کاهش می‌کند و به دمای سالم و پایین‌تری می‌رسد تا به ما کمک کند وارد چرخه خواب شویم.

گرمای بیش از حد هنگام خواب برای بسیاری از ما رایج است. پس چرا دمای سرد و گرم در شب ما را از خواب بیدار می کند؟ یک دلیل علمی برای این وجود دارد:

خواب شبانه یکی از اصول اساسی برای تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت حافظه و استراحت مغز است. سیستم تنظیم دمای مغز در هنگام خواب خاموش می شود و دمای اتاق به اصلی ترین روش بدن ما برای حفظ دمای خود تبدیل می شود. به همین دلیل انتخاب دمای تهویه مطبوع برای خواب بسیار مهم است که ما به طور فعال فضای خواب خود را طوری طراحی کنیم که دمای مناسبی داشته باشد تا خواب عمیق و مغذی در طول شب داشته باشیم.

اگر در دمای مناسب نخوابیم، در معرض خطر ایجاد الگوهای خواب نامناسب خواهیم بود. به ساعات خواب ناخوشایند و نامنظم فکر کنید؛ که می تواند سلامت ما را به مرور زمان از بین ببرد.

برای مطالعه بیشتر » انواع سیستم تهویه مطبوع

بهترین دمای کولر گازی برای خواب

انتخاب بهترین دمای تهویه مطبوع برای خواب و اتاق خواب معمولاً بسته به سطح راحتی شما از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این حال، کارشناسان خواب بر این باورند که دمای سردتر بهتر از دمای گرم تر عمل می کند زیرا به کاهش دمای مرکزی بدن کمک می کند. کارشناسان معتقدند بهترین دما برای خوابیدن بر حسب سانتیگراد 25 درجه برای خواب شبانه است. توصیه می کنیم از ترموستات کولر گازی خود برای تنظیم دمای اتاق خود استفاده کنید.

در حالت ایده آل، تهویه مطبوع شما یک عملکرد حالت خواب خواهد داشت. عملکرد حالت خواب به این معنی است که:

هنگامی که تهویه مطبوع شما روشن می شود، اینورتر آن برای رسیدن به دمای انتخابی شما سخت کار می کند.

هنگامی که این دما به دست آمد، اینورتر با حفظ دمای خواب ایده آل، قدرت را کاهش می دهد تا انرژی کمتری مصرف کند .

سپس کولر گازی شما به مدت چهار ساعت دما را نیم درجه افزایش می دهد و به شما امکان می دهد در دمای ایده آل بیدار شوید.

بسیاری از مدل‌های تهویه مطبوع ، این عملکرد حالت خواب را با حسگر حرکتی هوشمند جفت می‌کنند تا محیط خواب بهتری ایجاد کنند

این سنسور چگونه کار می کند؟

کولر گازی شما به تدریج نیم درجه در ساعت بالا می رود تا به آرامی اتاق گرم شود. اگر تهویه مطبوع حرکت در اتاق را تشخیص دهد، مانند پرت کردن و چرخاندن در صورت اختلال در خواب، دمای اتاق را به دمای اولیه خود برمی‌گرداند تا خواب شما را راحت کند.

وقتی احساس کرد که به خواب راحت بازگشته اید، قبل از خاموش شدن به آرامی دما را افزایش می دهد.

در نهایت، این بدان معنی است که این تهویه مطبوع با چرخه طبیعی خواب بدن شما هماهنگ است و به شما کمک می کند تا راحت تر بخوابید. استفاده از این قابلیت‌ها در تهویه مطبوع بهترین و ساده‌ترین راه برای اطمینان از اینکه فضای خواب شما به دمای اتاق و چگالی هوای ثابتی برای خوابی آرام‌بخش و احیاکننده دست می‌یابد، است.

داشتن مقدار و کیفیت مناسب خواب برای سلامتی و تندرستی ما ضروری است. دمای فضای خواب ما می تواند نقش مهمی در کیفیت خواب ما داشته باشد. برای اطمینان از اینکه شما و خانواده تان در تابستان خواب آرامی دارید، موارد زیر را توصیه می کنیم:

در اتاق خواب ها، برای خواب ایده آل، ترموستات کولر گازی خود را روی ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

نصب یک دستگاه تهویه مطبوع با «حالت خواب» داخلی و حسگر حرکتی هوشمند را در نظر بگیرید تا قبوض برق خود را در سطح مقرون به صرفه نگه دارید و به خواب کامل شبانه برسید.

کلام آخر

دمای تهویه مطبوع برای خواب یکی از چالش های مهمی است که به هنگام خواب با آن روبه رو هستیم. در این مقاله به سیستم های هوشمند تهویه هوا پرداخته شد. این سیستم های تهویه مطبوع دما را به صورت هوشمند کنترل می کنند و سبب می شوند تا شما خواب آرامم و دلپذیری را تجربه کنید.

مجموعه هوا صنعت تاو تولید کننده انواع سیستم های تهویه مطبوع مانند چیلرهوا خنک، چیلر آب خنک، هواساز، برج خنک کننده و… می باشد. برای مشاوره رایگان و انتخاب سیستم تهویه مناسب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *