از کدام گیاهان تصفیه کننده هوا برای سم زدایی خانه استفاده کنیم؟

گیاهان تصفیه کننده هوا

15 گیاه تصفیه کننده هوا برای سم زدایی خانه در طول شب

فضای اتاق خواب، آشپزخانه، دفتر یا اتاق نشیمن خود را با بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا سم زدایی کنید که سموم و مضرات را از هوای اطرافتان پاک می کنند. وقتی صحبت از سلامتی ما در خانه می شود، اولویت اصلی هوایی که تنفس می کنیم و بر کسی پوشیده نیست که چگونه کیفیت هوای ما می تواند عامل تعیین کننده ای در سلامت ما باشد. شما ممکن است در حال حاضر بهترین تصفیه کننده های هوا را استفاده کنید، اما گیاهان تصفیه کننده ی هوا نیز گزینه ای برای تقویت فرآیند پاکسازی و بهبود کیفیت هوای خانه شما هستند.

زیرا هر چقدر هم که تصور کنیم وقتی در داخل خانه هستیم در هوای تصفیه شده خالص تنفس می کنیم خوب است، اما اینطور نیست. چه در یک شهر زندگی کنید و چه در مناطق غیر شهری، آلاینده های موجود در هوا، میکروب ها و گرد و غبار را می توان در همه جا یافت. به طور مثال از محصولات پاک کننده خانگی و الیاف موجود در مبل شما گرفته تا آلاینده های آشکارتر مانند آلودگی های کنار جاده، آلاینده های کارخانه، مراکز کارگاهی و صنعتی و… .

با گذشت زمان این موضوع می تواند باعث نگرانی شود، اما خوشبختانه، بسیاری از گیاهان تصفیه کننده هوا وجود دارند که می توانند به طور معجزه آسایی سموم را به طور طبیعی برای شما فیلتر کنند.

طبق مطالعه هوای پاک مرکز ناسا، برای ایجاد تفاوت واقعی در جو، به مقدار قابل توجهی از بهترین گیاهان داخلی در خانه نیاز دارید .اما، با توجه به رشد گیاهان خانگی، بعید به نظر می‌رسد که این مشکل وجود داشته باشد، درست است؟

گیاهان تصفیه کننده هوا چگونه کار می کنند؟

در مورد اینکه چگونه بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا به تمیز کردن هوای خانه شما کمک می کنند باید بگوییم که این کار از طریق فتوسنتز انجام می دهند. همانطور که گیاهان دی اکسید کربن را از هوا جذب می کنند و به اکسیژن تبدیل می شوند، مواد شیمیایی رایج خانگی مانند فرمالدهید و بنزن را نیز جذب می کنند.

معرفی بهترین گیاهان

حتما شما هم مقالات و خبرهای بسیاری مبنی بر اینکه گیاهان مختلف برای تصفیه هوا مفید هستند، مطالعه کرده اید. طبق مطالعات انجام شده گیاهانی مانند سانسوریا، گندمی، دیفن باخیا، سرخس و… از بهترین گونه ها گیاه تصفیه کننده برای بهبود کیفیت هوا خانه هستند. بنابراین چه بخواهید محل کار، اتاق خواب یا کل خانه خود را سم زدایی کنید، اینها بهترین گیاهان خانگی برای تصفیه هوا هستند.

 گیاه گندمی

گیاهان خانواده گندمی، فرمالدهید را از هوا حذف می کنند، به همین دلیل آنها قهرمان همه گیاهان تصفیه کننده هوا هستند. این گیاهان به آبیاری منظم، نور کم احتیاج دارند. این نوع گیاهان از گیاهان آپارتمانی حساس نیستند و نگهداری از آنها در خانه آسان است.

گیاه سانسوریا

گیاهان سانسوریا ظاهر بسیار جذابی دارند. آنها علاوه بر ظاهر جذابشان تاثیر بسیاری در تصفیه آلاینده های مختلف در خانه دارند. اینها گیاهان خوبی برای اتاق خواب هستند زیرا در شب به آزادسازی اکسیژن در اتمسفر ادامه می دهند و در فضاهای گرم با نور غیرمستقیم خورشید عملکرد خوبی دارند.

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه خانگی درخشان برای نگهداری است. ژل خنک کننده آن نه تنها معجزه گر برای بهبود پوست است، بلکه یک تصفیه کننده هوا کاربردی است. بنابراین اگر می خواهید بهترین فواید گیاهان خانگی را تجربه کنید، آلوئه ورا گزینه بسیار جذابی است.

می توان این گیاه در مناطق روشن و گرم خانه مانند آشپزخانه نگهداری کرد و از فواید بسیار آن بهره برد.

نخل شامادورا

نخل شامادورا یک تصفیه کننده هوای درخشان است و علاوه بر این، مراقبت از آن به عنوان یک گیاه خانگی واقعاً آسان است، زیرا تقریباً در هر نقطه از خانه رشد می کند تا زمانی که از نور مستقیم خورشید خارج شود. در نوسانات دما، شرایط سایه دوام می آورد و تنها زمانی نیاز به آبیاری دارد که 5 سانتیمتر بالای خاک خشک شده باشد. برگ‌های قهوه‌ای یکی از نشانه‌هایی است که نشان می‌دهد دوره‌های خشکسالی بیش از حد را تحمل می‌کند، اما در غیر این صورت این گیاه کند رشد می‌کند که به زیبایی و طبیعی هوا را از سموم پاک می‌کند.

نخل شامادورا یک از گیاهان تصفیه کننده هوای محبوب است. این گیاه کاربرد گسترده ای به عنوان گیاه آپارتمانی و البته زینتی داشته است.

گیاهان تصفیه کننده هوا

پیچک

یک گیاه خانه دنباله دار زیبا که حس زندگی به محیط می دهد. طبق تحقیقات انجام شده پیچک ها می توانند تا 78 درصد از آلاینده های هوا از جمله کپک ها را از محیط بکاهند. بنابراین اگر آلرژی یا آسم دارید، می توانید یک گیاه تصفیه کننده هوا عالی برای کمک به کاهش علائم ناراحت کننده استفاده کنید.

زاموفیلیا

گیاهان زاموفیلیا که با برگ های بیضی شکل آن قابل شناسایی هستند، کاملاً تزئینی هستند و تصفیه کننده های هوای قدرتمندی می سازند.

طبق مطالعاتی که مرکز ناسا انجام داده است، این گیاه تاثیر بسزایی در حذف سمومی مانند بنزن، تولوئن و … از هوا کاربرد دارد. همچنین مراقبت از آن بسیار آسان است، که آن را برای عاشقان شهر و کارکنان ادارات اشغالی که خواهان هوای تازه با حداقل سر و صدا هستند، عالی می کند. با این حال این گیاه سمی است، بنابراین اگر حیوانات خانگی یا بچه هایی در خانه دارید بهترین انتخاب نیست.

کلام آخر

استفاده از گیاهانی که هم زیبا باشند و هم هوا را تصفیه کنند، گزینه بسیار جذاب است. گیاهانی مانند نخل شامادورا، دیفن باخیا، گندمی، زاموفیلیا گزینه های بسیا جذابی هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. در این صورت هم از زیبایی ظاهری شان لذت می برید و هم از مزیت پاک کنندگی هوای شان بهرمند خواهید شد.

شرکت هوا صنعت تاو تولیدکننده انواع سیستم های تهویه مطبوع مانن چیلر، چیلر هوا خنک، چیلر آب خنک، مینی چیلر، هواساز، روف تاپ پکیج و … می باشد. این سیستم ها برای سرمایش، گرمایش و تصفیه هوا کاربرد بسیاری دارند.

همین الان برای مشاوره رایگان انتخاب بهترین سیستم تهویه برای واحد اداری، مسکونی و… تماس بگیرید.

One thought on “از کدام گیاهان تصفیه کننده هوا برای سم زدایی خانه استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *